Проектування

Що означає “проект вузла обліку теплової енергії” та навіщо він потрібен?

На відміну від квартирних лічильників гарячої та холодної води, лічильники теплової енергії (навіть квартирні) встановлюються на підставі проекту.

Це пов’язано з тим, що максимальна витрата води в квартирах практично однакова і не залежить від її площі.

Тому для квартирного обліку гарячої та холодної води встановлюються стандартні механічні лічильники Ду 15 (півдюйма). Такого лічильника досить, щоб врахувати витрату води навіть при одночасному включенні всіх водорозбірних точок.

У разі встановлення лічильника теплової енергії необхідно виконати деякі розрахунки:

  • тепловий розрахунок: визначається теплове навантаження, тобто кількості тепла, яка споживається об’єктом (квартира, будинок, комплекс будівель);
  • гідравлічний розрахунок: визначається витрата теплоносія і втрати тиску в системі опалення при установці вузла обліку;
  • розрахунок теплових втрат (для окремих будинків): якщо теплолічильник встановлюється на лінії балансового розмежування, теплові втрати до місця установки теплолічильника мають бути пораховані і враховані.

Виконані розрахунки дозволяють правильно обрати тип лічильника (механічний, ультразвуковий, електромагнітний, вихровий і т.д.) і діаметр витратомірів.

Також розробляються креслення і схеми для виконання монтажних робіт, що входять до складу проекту:

  • ситуаційний план: на плані вказуються місця установки обладнання – витратомірних пристроїв, датчиків температури, датчиків тиску, блоку обчислювача, а також розташування кабельних трас;
  • монтажне креслення: це інструкція для монтажників – на кресленні показано ділянки трубопроводів, на яких встановлюється обладнання вузла обліку (витратоміри, запірна арматура. регулятори, клапани і т.д.), із зазначеними розмірами всіх деталей, необхідних відводів, переходів і прямолінійних ділянок;
  • схема зовнішніх проводок і з’єднань: це інструкція для електриків – на схемі показано необхідні проводки (силові і охоронні), довжини кабелів, розключення роз’ємів.

 

Після того, як проектну документацію розроблено, вона проходить узгодження в декількох організаціях:

  • для квартирного обліку теплової енергії:

– ЖЕК, керуюча компанія, в разі прямого договору – теплопостачальна організація (тепломережа, теплокомуненерго і т.д.);

  • для обліку теплової енергії на будинок або окрему будівлю:

– теплопостачальна організація (тепломережа, теплокомуненерго і т.д.);

– органи державного метрологічного нагляду (підрозділи УкрЦСМС);

– органи державного енергетичного нагляду (підрозділ Держенергонагляду).

Таким чином, проект – це, з одного боку, інструкція для тих, хто буде виконувати монтажні роботи, а з іншого боку – основа для розрахунків за приладами обліку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *